پروفیل UPVC

Arman Sanat official representative of WinTech in Iran

پروفیلهای تولید شده در گروه کارخانجات WINTECH شامل پروفیلهای UPVC تولید شده در کارخانه ایران و کارخانجات خارج ازکشور ایران می باشد و تمامی محصولات تولیدی در این کارخانجات با تکنولوژی یکسان و ترکیبات مواد اولیه همگون تولید شده و از طرف واحد نظارت و کنترل کیفی مرکزی، مستقر در کارخانه مرکزی، بصورت مرتب کنترل و نظارت می گردد و جهت کنترل و حفظ کیفیت برند WINTECH در کلیه واحدهای تولیدی در تمامی کشورها نظارت دقیق علمی و عملی وجود داشته و همواره گزارش عملکرد واحدهای تولیدی بصورت ماهانه با آنالیز دقیق به مدیریت کنترل کیفی مرکزی ارسال می گردد.

پروفیلهای تولید شده در کارخانه ایران با در نظر گرفتن نیازها و شرایط آب و هوایی و جغرافیایی کشور ایران وکشورهای همجوار طراحی گردیده و در ترکیب فرمولاسیون این پروفیلها شرایط جوی حاکم بر این کشورها از نظر حفظ کیفیت و مقاومت این محصولات لحاظ گردیده است.

مصرف پروفیلهای UPVC تولید شده در کارخانه ایران جهت پروژه های ساختمانی موجود در این کشور بهینه تر بوده و طول عمر و دوام کیفیت بیشتری خواهد داشت.

نحوه تولید پروفیل UPVC

مراحل و فرآیند تولید پروفیل Upvc چگونه است????

نحوه تولید پروفیل Upvc یو پی وی سی_JAHANWIN.COM_آرمان صنعت نمایندگی در و پنجره وین تک در ایران
نحوه تولید پروفیل Upvc یو پی وی سی_JAHANWIN.COM_آرمان صنعت نمایندگی در و پنجره وین تک در ایران

فرایند تولید پروفیل upvc شامل دو مرحله است که مرحله اول، میکس مواد اولیه و مرحله دوم اکسترود مواد می باشد.

در قسمت زیر به شرح این دو مرحله می پردازیم:

میکس مواد اولیه پروفیل در میکسر

در این مرحله پس از آماده سازی ترکیبات، مواد اولیه توسط میکسر با یکدیگر مخلوط می گردند. مهم ترین نکته در هنگام اختلاط مواد، دمای میکسر است.

پس از مخلوط کردن، مواد میکس شده بوسیله لوله به مخازن انتقال داده می شوند. مواد اولیه تولید پروفیل به مدت 16 تا 24 ساعت برای از بین بردن الکتریسیته ساکن و هم دما شدن مواد با دمای محیط، در مخازن باقی می مانند.

اکستروژن مواد اولیه تولید پروفیل UpvC
اکستروژن مواد اولیه تولید پروفیل UpvC

اکستروژن مواد اولیه تولید پروفیل Upvc

پس از میکس، مواد اولیه بطور اتوماتیک به دستگاه اکسترودر انتقال پیدا می کند. مواد با استفاده از چرخ دنده های حلزونی و در دمایی معین به سمت جلو حرکت می کند. در طول این مسیر خمیری یکسان بدست می آید که فاقد خلل و فرج است.

خمیر تشکیل شده با فشار ناشی از چرخ دنده ها از قالب پروفیل بسته شده در انتهای اکسترودر که دارای درجه حرارت تقریبی 200 درجه سانتیگراد است خارج می شود. قالب ها با توجه به نوع پروفیل ساختار متفاوتی دارند.

پس از خروج پروفیل از اکستروژن بدلیل دمای بالا آن، امکان تغییر شکل و تثبیت ساختار پروفیل Upvc وجود دارد. بنابراین وارد مرحله خنک سازی کالیبراتور خشک می گردد.

پس از تثبیت اولیه شکل پروفیل، با عبور این محصول از حمام آب خنک (کاربراتور تر) پروفیل کاملا تثبیت می شود و شکل دائم آن ایجاد می گردد. تمامی حرکات پروفیل پس از اکستروژن توسط غلطک های کشنده انجام می گردد. در فیلم تولید پروفیل upvc روبرو، نحوه خنک شدن پروفیل را مشاهده می کنید.

سپس آب اضافی باقیمانده بر روی پروفیل توسط دمنده های تعبیه شده بعد از واتر تانک، خشک شده و اطلاعات پروفیل شامل تاریخ و ساعت دقیق، برند (پنجره وین تک، پنجره ویستابست) و… توسط جت پرینتر بر روی پروفیل چاپ می گردد. در انتها مرحله بسته بندی و چسباندن لیبل بر روی پروفیل Upvc آغاز می شود.

پروفیل Upvc در دو نوع پروفیل با لاستیک و بدون لاستیک به بازار عرضه می شود که مرحله اتصال لاستیک به پروفیل قبل از چسباندن لیبل انجام می گردد. همچنین تولید پروفیل لمینت طرح چوب نیز به همین صورت است.

پروفیل UPVC

پروفیل ها با توجه به نوع کارایی و ساختار آنها طبقه بندی و اسم گذاری می شوند. در برندهای پروفیل همانند پنجره دو جداره وین تک، پنجره دوجداره ویستابست و یا هافمن این پروفیل یکسان بوده و تفاوت نامحسوسی دارند.

  •  پروفیل فریم

  •  پروفیل مولیون

  • پروفیل بازشو یا ساش

PROFILE FRAME

پروفیل فریم:

این پروفیل در درب و پنجره UPVC به عنوان قاب دور استفاده می شود. این پروفیل از لحاظ ابعادی دارای سطح مقطع های 6 سانتی متری و 7 سانتی متری می باشد اما سطح مقطع 5 سانتیمتری و 8 سانتیمتری نیز در سبد محصولات برخی از شرکت ها وجود دارد که به ندرت استفاده می گردد. سطوح مقاطع مختلف با نام سری تولید می شود.

 بطور مثال سری  W640 پنجره دوجداره وین تک سطح مقطع 6 سانتی متری و سری W700 آن 7 سانتی متری می باشد.

پروفیل پنجره upvc از لحاظ کارایی نیز به سری کشویی، سری بازسازی و سری نوسازی تقسیم بندی می شود. همانطور که در قسمت قیمت مترمربع پنجره دوجداره شرح دادیم، استفاده از هر پروفیل موجب کاهش یا افزایش قیمت خواهد شد.

* تمامی پروفیل های مورد استفاده در چارچوب را می توان به عنوان پروفیل قاب دور و یا فریم استفاده کرد. بطور مثال از پروفیل ساش و یا لنگه بازشو می توان به عنوان ساش فریم (پروفیل قاب دور لبه دار) استفاده کرد.

پروفیل فریم_JAHANWIN.COM_آرمان صنعت نمایندگی در و پنجره وین تک در ایران

MOLLION PROFILE

پروفیل مولیون:

سطح برش پروفیل مولیون به صورت T شکل است و بعنوان تقسیم کننده پنجره بصورت افقی یا عمودی استفاده می شود. بطور مثال برای کتیبه بالای پنجره از مولیون استفاده می شود. اگر بخواهیم انواع پروفیل مولیون را دسته بندی کنیم، به مجموعه زیر تقسیم بندی می شوند:

⇐ مولیون سری 60: در کنار مجموعه پروفیل های 6 سانتی متر استفاده می شود.

⇐ مولیون سری 70: با عرض 7 سانتی متر در کنار پروفیل های سری 7 سانتی متری کاربرد دارد.

⇐ مولیون متحرک: پروفیلی که به لنگه بازشو پیچ می شود و همراه با بازشو حرکت می کند. از پروفیل مولیون متحرک در درب و پنجره دوجداره فرانسوی استفاده می شود که در آن هر دو لنگه کنار هم باز می شوند.

⇐ مولیون کتیبه کشویی: شکل ظاهری این مولیون بدلیل ساختار متفاوت پروفیل کشویی، کاملا با مولیون های دیگر متفاوت است. این پروفیل به عنوان تقسیم کننده افقی در پنجره های کشویی استفاده می شود.

پروفیل مولیون_JAHANWIN.COM_آرمان صنعت نمایندگی در و پنجره وین تک در ایران

POPUP or SASH PROFILE

پروفیل بازشو یا ساش:

همانطور که از اسم این پروفیل مشخص است، پروفیل ساش یا بازشو به عنوان بازشو در پنجره دوجداره استفاده می شود. شکل استاندارد این پروفیل به صورت S شکل می باشد و در انواع زیر دسته بندی می گردد:

⇐ پروفیل بازشو پنجره: بازشوی پنجره پرمصرف ترین پروفیل بازشو در انواع درب و پنجره UPVC می باشد.

⇐ پروفیل بازشو درب: تفاوت پروفیل بازشوی درب با پنجره در ابعاد آن است. به این شکل که پروفیل ساش درب از لحاظ ارتفاعی بزرگتر است. تصویر روبرو بیانگر این تفاوت در درب دوجداره با پنجره دوجداره می باشد.

⇐ پروفیل بازشو کشویی: پروفیل های سری کشویی را می توان تنها در پنجره دوجداره کشویی استفاده کرد.

بغیر از موارد بالا، به دسته های بیرون بازشو و داخل بازشو نیز تقسیم بندی می شوند.

پروفیل بازشو یا ساش_JAHANWIN.COM_آرمان صنعت نمایندگی در و پنجره وین تک در ایران
WhatsApp chat